Jdi na obsah Jdi na menu

Portrétní fotografie


 

 

Dovoluji si Vás pozvat do malého fotoateliéru v domácím prostředí v Novém Městě nad Metují – Krčíně.

Zhotovím Vám profesionální portrétní fotografie dle Vašeho přání - pro radost,  jako dárek i jako vzpomínku.

Nafotím originální fotografie dětí, miminek, nastávajících maminek i s budoucími tatínky, umělecké portréty a akty, společné rodinné portréty, fotografie s domácími mazlíčky aj.

Ve fotoateliéru mám k dispozici velké množství rekvizit a doplňků:

6 ks velkých fotopozadí pro dospělé, děti i skupinovou fotografii

cca 15 ks fotopozadí pro miminka a malé děti

pro  newborn, miminka a malé děti čelenky, čepičky, věnečky,podložky, wrapy, kožešinky, košíčky, bedýnky....

doplňky pro retro focení - starý kočárek, kufry, auto, telefon ...

 K dispozici je přebalovací podložka

 

 Možnost objednání kadeřnice a vizážistky (není v ceně focení)

 

Fotografování v exteriérech


Mám několik pěkných místeček v přírodě dostupných autem - les, sad, louka, ale můžeme fotografovat i ve městě, zámeckých parcích, zahradách, v řece nebo na místech které máte rádi.

Na fotografování v přírodě mohu vzít rekvizity, které používám v ateliéru.

Nejvhodnější doba na fotografování v exteriérech je ráno nebo pozdní odpoledne.

 


 

 INFORMACE K FOTOGRAFOVÁNÍ

Než přijdete na fotografování do ateliéru, přečtěte si prosím následující informace:

Mým cílem je vytvořit Vám krásné fotografie, které bude obdivovat Vaše rodina i Vaši známí a Vy i Vaše děti budou mít památku na celý život. Chci, aby fotografování bylo pro Vás příjemným zážitkem a proto uvítám, když se před fotografováním přijdete i s dětmi podívat a domluvit, abych mohla vše potřebné předem připravit a nemuseli jsme se s přípravami zdržovat - především při fotografování miminek a batolat.

Protože mám v ateliéru málo místa, prosím, aby přišli na focení jen ti, kteří se budou fotografovat. Pouze v případě fotografování více malých dětí vezměte sebou někoho, kdo bude hlídat děti, které se zrovna nefotí a při fotografování newborn si maminka může vzít sebou někoho na pomoc.

Děti do 15 let fotografuji pouze s doprovodem dospělé osoby.

Akty dívek od 15 do 18 let fotografuji pouze s písemným souhlasem rodičů.

 

  Oblečení a obuv

  Na fotografování si sebou vezměte 3 – 4 druhy oblečení, ve kterém se cítíte dobře, bez výrazných obrázků a nápisů  (pokud nejsou součástí image) -  na fotografii to pak „ruší“.

 Při fotografování společného portrétu, je potřeba, aby byly sladěné barvy i styl oblečení. Nevypadá hezky, když je žena oblečená ve společenských šatech a muž má sportovní triko.

Ideální oblečení pro společný rodinný portrét s dětmi jsou rifle a bílá nebo černá tílka, trika a topy nebo halenky a košile stejné barvy.

Na fotografiích dívek a žen velmi hezky vypadá halenka s velkým výstřihem „spadlým“ z jednoho ramene. Pokud budete chtít fotografie ve společenských šatech, nezapomeňte si sebou vzít boty na vysokém podpatku.

V případě fotografování aktu si neberte na sebe před fotografováním těsné spodní prádlo a ponožky, abyste neměla na kůži otlaky od ramínek a gumiček.

Holčičkám nezapomeňte vzít 1 – 2 šaty, rifle, legíny, tričko nebo košili. Klukům rifle, kraťasy, košile, trička.

Několik kousků oblečení pro malé děti mám v ateliéru k dispozici.

Dětské portréty a společné fotografie v neformálním oblečení (rifle) fotografuji naboso.

V případě fotografování portrétů a především skupinových fotografií ve společenském oblečení a fotografování starších osob je potřeba, abyste si přinesli obuv vhodnou k oblečení s čistou podrážkou. 

 Vezměte si, pokud máte, i nějaké zajímavé doplňky – hezký klobouk, korále…, příp. věci, které máte rádi (hudební nástroje, oblíbené hračky…)

Fotografování dětí

Newborn

Jestli chcete vyfotografovat spící miminko, pak je nejvhodnější doba 5 - 10 den, nejpozději 14 dnů po porodu (v případě nižší hmotnosti do 3 týdnů i déle). Čím dřív, tím to jde snadněji - záleží na tom, jak se cítí po porodu maminka. Později už nejdou miminka "natvarovat" , nespí tolik, a ztrácejí novorozenecký výraz.  Fotografování trvá 2 - 3 hodiny, podle toho, jak se podaří miminko uspat. Před focením miminko nekrmte, nakojíte ho až v ateliéru. Lépe bude spinkat při fotografování.

Můžeme se domluvit i na fotografování u vás doma.

Na fotografování si sebou přivezte dudlík (i když ho miminku jinak nedáváte), urychlí nám uspání miminka.

Při fotografování novorozenců nepoužívám  záblesková světla, abych nezatěžovala dětský zrak.

Kojenci

Fotografovaní miminek do jednoho roku (mimo newborn) je vhodné od doby, když udrží hlavičku - cca od 4 měsíců. Je potřeba, aby bylo miminko před focením vyspané. Pokud nechcete fotit miminko nahé (při focení můžeme zakrýt intimní místa lehkou látkou, nebo plenu pletenými kalhotkami), přineste na focení mimo jiného oblečení i bílé bodyčko bez nápisů.

Malé děti

 Malé děti, především batolata od 1 do 2 let věku, nevydrží dlouho pozornost (cca 30 - 45 minut) a hlavně nechápou, proč po nich chcete, aby seděly na místě a smály se. Proto je potřeba, aby nebyly unavené. Hlavně děti před fotografováním nestrašte a nestresujte -  nejdete k doktorovi. Mám připravenou bednu plnou hraček, mohou si hrát, než se rozkoukají.

 Jestli se nám focení nepodaří, objednám Vás na jiný termín.  Počítejte s tím, že budu při focení vyžadovat Vaši spolupráci a prosím, abyste si děti hlídali.

Před fotografováním prosím odstraňte dětem z těla obtisky a holčičkám odlakujte nehty

V ceně balíčku jsou 3-4 změny motivů fotografování, společné fotografie s rodiči, portréty bez rekvizit.

Fotografování nastávajících maminek

    Na fotografování si sebou vezměte košile, halenky, které se dají rozepnout, šaty nebo tričko, které naopak obepíná bříško, hezké spodní prádlo...

 Jestli budete chtít fotografovat těhotenské akty, vezměte si volné spodní prádlo, abyste neměla na kůži otlačená místa. Jako doplňky si můžete sebou vzít botičky, bodyčka, šaty, fotku z ultrazvuku, hračku, kterou máte pro miminko připravenou…

V ateliéru mám k dispozici těhotenské šaty, lehké látky a šály k zakrytí intimních míst, mašle, botičky …

 

Společné rodinné portréty

     Vzhledem k velikosti ateliéru, mohu vyfotit společný portrét s max. 8 dospělými + 3-4 děti. Pokud chcete vyfotit více lidí společně, můžeme se domluvit na určitém místě (v interiéru nebo exteriéru), kde vás vyfotografuji.

 Na fotografování si můžete přivést i vašeho domácího mazlíčka.

V případě, že si budete přát vyfotografovat společný rodinný portrét (4 a více dospělých) v různých variantách (děti s rodiči, děti s prarodiči, portréty jednotlivců…), není v ceně balíčku fotografování dětí s rekvizitami.

Pokud budete chtít vyfotit formální společné fotografie,  nezapomeňte si s sebou vzít vhodnou obuv s čistou podrážkou

Prosím domluvte se, abyste přišli na fotografování všichni společně a včas.

Výběr fotografií a retuš

Záleží mi na kvalitě, ne kvantitě fotografií, proto pro Vás vyberu pouze záběry, které se „povedly“.

Vytvořím Vám zaheslovanou galerii s náhledy fotografií a zašlu Vám tabulku s čísly a formáty fotek k výběru.

Vy si vyberete fotografie, které budete chtít nahrát na CD. Tyto fotografie dostanete v barevném a černobílém provedení, případně s jinými úpravami, na kterých se dohodneme (sepia, změna saturace, barevný detail na černobílé fotografii, rámečky apod.) Na vybraných fotografiích Vám mohu udělat i fotomakeup.

 

 Pokud si budete přát náročnější a složitější retuše a úpravy více fotografií, budou provedeny po dohodě za cenu 200,- Kč/hod.