Jdi na obsah Jdi na menu

Portrétní fotografie


 Dovoluji si Vás pozvat do malého fotoateliéru v domácím prostředí v Novém Městě nad Metují – Krčíně.

Zhotovím Vám profesionální portrétní fotografie dle Vašeho přání - pro radost,  jako dárek i jako vzpomínku.

Ve fotoateliéru mám k dispozici několik fotopozadí a velké množství rekvizit a doplňků.

Pro  newborn, miminka a malé děti čelenky, čepičky, věnečky,podložky, wrapy, kožešinky, košíčky, bedýnky....

Doplňky pro retro focení - starý kočárek, kufry, auto, telefon ...

 K dispozici je přebalovací podložka

 

 Možnost objednání kadeřnice a vizážistky (není v ceně focení)

 

Fotografování v exteriérech


Mám několik pěkných místeček v přírodě dostupných autem - les, sad, louka, ale můžeme fotografovat i ve městě, zámeckých parcích, zahradách, v řece nebo na místech které máte rádi.

Na fotografování v přírodě mohu vzít rekvizity, které používám v ateliéru.

Nejvhodnější doba na fotografování v exteriérech je ráno nebo pozdní odpoledne.

 


 

 INFORMACE K FOTOGRAFOVÁNÍ

 

Než přijdete na fotografování do ateliéru, přečtěte si prosím následující informace:

Mým cílem je vytvořit Vám krásné fotografie, které bude obdivovat Vaše rodina i Vaši známí a Vy i Vaše děti budou mít památku na celý život. Chci, aby fotografování bylo pro Vás příjemným zážitkem a proto uvítám, když se před fotografováním přijdete i s dětmi podívat a domluvit, abych mohla vše potřebné předem připravit a nemuseli jsme se s přípravami zdržovat - především při fotografování miminek a batolat.

Protože mám v ateliéru málo místa prosím, aby přišli na focení jen ti, kteří se budou fotografovat. Pouze v případě fotografování více malých dětí vezměte sebou někoho, kdo bude hlídat děti, které se zrovna nefotí a při fotografování newborn uvítám nejen partnera, ale i babičku nebo kamarádku, která mamince pomůže.

Děti do 15 let fotografuji pouze s doprovodem dospělé osoby.

Akty dívek od 15 do 18 let fotografuji pouze s písemným souhlasem rodičů.

 

  Oblečení a obuv

  Na fotografování si sebou vezměte 3 – 4 druhy oblečení, ve kterém se cítíte dobře, bez výrazných obrázků a nápisů  (pokud nejsou součástí image) -  na fotografii to pak „ruší“.

 Při fotografování společného portrétu, je potřeba, aby byly sladěné barvy i styl oblečení. Nevypadá hezky, když je žena oblečená ve společenských šatech a muž má sportovní triko.

Ideální oblečení pro společný rodinný portrét s dětmi jsou rifle a bílá nebo černá tílka, trika a topy nebo halenky a košile nemusí být stejné barvy, ale musí k sobě barevně ladit.

Na fotografiích dívek a žen velmi hezky vypadá halenka s velkým výstřihem „spadlým“ z jednoho ramene. Pokud budete chtít fotografie ve společenských šatech, nezapomeňte si sebou vzít boty na vysokém podpatku.

V případě fotografování aktu si neberte na sebe před fotografováním těsné spodní prádlo a ponožky, abyste neměla na kůži otlaky od ramínek a gumiček.

Holčičkám nezapomeňte vzít 1 – 2 šaty, rifle, legíny, tričko nebo košili. Klukům rifle, kraťasy, košile, trička.

Několik kousků oblečení pro malé děti mám v ateliéru k dispozici.

Dětské portréty a společné fotografie v neformálním oblečení (rifle) fotografuji naboso.

V případě fotografování portrétů a především skupinových fotografií ve společenském oblečení a fotografování starších osob je potřeba, abyste si přinesli obuv vhodnou k oblečení s čistou podrážkou. 

 Vezměte si, pokud máte, i nějaké zajímavé doplňky – hezký klobouk, korále…, příp. věci, které máte rádi (hudební nástroje, oblíbené hračky…)

 

Fotografování dětí

Newborn

Jestli chcete vyfotografovat spící miminko, pak je nejvhodnější doba 5 - 10 den, nejpozději 12 dnů po porodu (v případě nižší hmotnosti miminka do 3 týdnů i déle). Čím dřív, tím to jde snadněji. Později se miminka nenechají  "natvarovat" , nespí tolik, a ztrácejí novorozenecký výraz.  Fotografování trvá 2 - 3 hodiny i déle, podle toho, jak se podaří miminko uspat. Než pojedete na fotografování, tak miminko moc nekrmte, nakrmíte ho před focením, bude pak lépe spinkat.

Jestli miminko přikrmujete, nezapomeňte si sebou vzít všechno, co na přikrmování potřebujete.

Při fotografování novorozenců nepoužívám záblesková světla, abych nezatěžovala dětský zrak.

Na fotografování si sebou přivezte dudlík (i když ho miminku jinak nedáváte), urychlí nám uspání miminka.

Protože focení newborn trvá několik hodin, neberte prosím na focení starší sourozence miminka.

I když mám pro děti v ateliéru hračky a pohádky na tabletu, děti to dlouho nebaví, ruší a jsou protivné. Nemůžeme se věnovat focení newborn na 100%, když musíme hlídat a usměrňovat další malé dítě.

Pokud chcete společné rodinné fotografie se starším dítětem, domluvíme si čas, kdy se sourozencem někdo přijede, příp. jiný termín focení, při kterém budeme fotit pouze společné rodinné fotografie bez uspávání miminka.

 

Kojenci

Fotografovaní miminek do jednoho roku (mimo newborn) je vhodné od doby, když udrží hlavičku - cca od 4 měsíců. Je potřeba, aby bylo miminko před focením vyspané. Přineste na focení mimo jiného oblečení i bílé bodyčko bez nápisů.

 

Malé děti

 Malé děti, především batolata od 1 do 2 let věku, nevydrží dlouho pozornost (cca 30 - 45 minut) a hlavně nechápou, proč po nich chcete, aby seděla na místě a smála se. Proto je potřeba, aby nebyly unavené. Hlavně děti před fotografováním nestrašte a nestresujte -  nejdete k doktorovi. Mám připravenou bednu plnou hraček, mohou si hrát, než se rozkoukají.

 Jestli se nám focení nepodaří, objednám Vás na jiný termín.  Počítejte s tím, že budu při focení vyžadovat Vaši spolupráci a prosím, abyste si děti hlídali.

Před fotografováním prosím odstraňte dětem z těla obtisky a holčičkám odlakujte nehty

V ceně balíčku jsou 3-4 změny motivů fotografování, společné fotografie s rodiči, portréty bez rekvizit.

 

Fotografování nastávajících maminek

    Na fotografování si sebou vezměte košile, halenky, které se dají rozepnout, šaty nebo tričko, které naopak obepíná bříško, hezké spodní prádlo ve svělé i tmavé barvě...

 Jestli budete chtít fotografovat těhotenské akty, vezměte si volné spodní prádlo, abyste neměla na kůži otlačená místa. Jako doplňky si můžete sebou vzít botičky, bodyčka, šaty, fotku z ultrazvuku, hračku, kterou máte pro miminko připravenou…

V ateliéru mám k dispozici těhotenské šaty, lehké látky a šály k zakrytí intimních míst, mašle, botičky …

 

Společné rodinné portréty

     Vzhledem k velikosti ateliéru, mohu vyfotit společný portrét s max. 6 dospělými + 3-4 děti. Pokud chcete vyfotit více lidí společně, můžeme se domluvit na určitém místě (v interiéru nebo exteriéru), kde vás vyfotografuji.

 Na fotografování si můžete přivést i vašeho domácího mazlíčka.

Pokud budete chtít vyfotit formální společné fotografie,  nezapomeňte si s sebou vzít vhodnou obuv s čistou podrážkou.

 

 

 

Výběr fotografií a retuš

Záleží mi na kvalitě, ne kvantitě fotografií, proto pro Vás vyberu pouze záběry, které se „povedly“.

Vytvořím Vám zaheslovanou galerii s náhledy fotografií a zašlu Vám tabulku s čísly a formáty fotek k výběru.

Vy si vyberete fotografie, které budete chtít nahrát na CD. Tyto fotografie dostanete pečlivě vyretušované a upravené, v barevném a černobílém provedení, případně s jinými úpravami, na kterých se dohodneme (sepia, změna saturace, barevný detail na černobílé fotografii, rámečky apod.) Na vybraných fotografiích Vám mohu udělat i fotomakeup.